Kundeservice 75 55 77 66 Alle hverdage mellem 07.30-16.00 Book online her 90% vil anbefale DEKRA til andre


Uddannelsesudvalg

I DEKRA arbejder vi med uddannelse, arbejdsmarked og pædagogik – og tilfredse kursister. Vores mål er at alle vores kursister går ud i job og gør en sikkerheds- og kvalitetsmæssig forskel for branchen.

Vi gør en forskel i dialogen med arbejdsgivere og ansatte – med henblik på at skabe den fleksibilitet, der er en forudsætning for at en travl hverdag kan hænge sammen med uddannelse og udvikling i jobbet.

Medlemmerne af DEKRAs lokale uddannelsesudvalg er værdifulde samarbejdspartnere og rådgivere for DEKRAs transportskoler – idet de også er de centrale organisationers (LO/DI) repræsentanter på skolerne.

De lokale uddannelsesudvalg har et stort kendskab til de lokale og regionale forhold, og deres viden skaber grundlag for udviklingen af holdbare og solide løsninger indenfor  transportuddannelser, der imødekommer branchens behov for kompetencer.

Uddannelsesudvalg i Region Sydjylland

Arbejdsgiver repræsentanter:

Steffen Yde: Driftsdirektør Autologik

Tlf.: 40731210 Mail:   sy@autologik.dk

                   

Brian Schmidt: Trafik Chef, DSV

6700Tlf. 79 18 78 61 Mail: brian.schmidt@dk.dsv.com

 

Flemming Hansen: Taxa vognmand

TLF.: 40 60 03 00 Mail: mail@vejentaxa.dk

 

Per Madsen: Taxa vognmand

TLF: 75 36 23 25 Mail: PM.taxi.vejen@mail.dk

 

Arbejdstager repræsentanter:

Formand 3 f Vejen: Bjarne Jacobsen, 3F transport Vejen    

Tlf. 70300866 Mail: bjarne.jakobsen@3f.dk

 

Afdelingsformand 3 f Vojens: Keld Pedersen,  Faglig afdeling 3 f Vojens

Tlf. 70300894 Mail:  keld.pedersen@3f.dk

 

Faglig Transport 3f Billund: Kristian Bovbjerg Nielsen, Faglig afdeling 3 f Billund

Tlf. 27628677 mail: kristian.nielsen@3f.dk

 

Skolens repræsentant

Uddannelseschef: Lars Ole Thrane, DEKRA AMU Center Syd

Tlf: 40319251 Mail: Lars.Thrane@dekra.dk

 

Skolens repræsentant

Adm Direktør Torben Lauesen, DEKRA AMU Center Syd  

Tlf. 40319286 Mail: Torben.Lauesen@dekra.dk

 

Sekretær: Christian Burkal Jørgensen, DEKRA AMU Center Syd

Tlf:  40 37 65 46 Mail: Christian.Joergensen@dekra.dk

 

 

INDIVIDUEL KOMPETENCE-VURDERING af chauffører - ring på telefon 70 60 65 00.